• Audi S3 – Дрзок на појава

  Откако пред околу еден месец Audi го ажурираше компактниот А3, сега без многу филозофии ги разубави и засили неговите S-верзии. Поприлична количина детали за нив беа

 • Nissan Qashqai – Стилско и технолошко реновирање

  Со стилското освежување популарниот кросовер сега личи на електричната Ariya Qashqai беше еден од пионерите во класата кросовери. Сега пазарот е преполн со адекватни модели, па

 • BMW – Сингапур

  Често слушаме дека автомобилите во Сингапур се многу скапи. па затоа кога налетавме на веста дека таму започнала продажбата на новиот BMW X2, решивме да провериме

 • Maserati – GranCabrio Folgore

  Впечатлив дизајн, три мотори, 829 коњи, мамутски вртежен момент и 420 километри автономија. Требаше да помине само нешто повеќе од еден месец Maserati да ја промовира

 • Citroen C3 Aircross – Закажан за септември

  Благодарение на подолгото меѓуоскино растојание, новиот C3 Aircross нуди три реда седишта и бензински, хибридни и електрични погонски единици Citroen официјално го претстави новиот C3 Aircross,

  НОВИТЕТИ

  Audi S3 – Дрзок на појава

  Откако пред околу еден месец Audi го ажурираше компактниот А3, сега без многу филозофии ги разубави и засили неговите S-верзии. Поприлична количина детали за нив

  Nissan Qashqai – Стилско и технолошко реновирање

  Со стилското освежување популарниот кросовер сега личи на електричната Ariya Qashqai беше еден од пионерите во класата кросовери. Сега пазарот е преполн со адекватни модели,

  Maserati – GranCabrio Folgore

  Впечатлив дизајн, три мотори, 829 коњи, мамутски вртежен момент и 420 километри автономија. Требаше да помине само нешто повеќе од еден месец Maserati да ја

  Citroen C3 Aircross – Закажан за септември

  Благодарение на подолгото меѓуоскино растојание, новиот C3 Aircross нуди три реда седишта и бензински, хибридни и електрични погонски единици Citroen официјално го претстави новиот C3

  ПРЕМИЕРА : Alfa Romeo Milano

  Milano е новиот кросовер на Alfa Romeo, има електричен и погон на согорување. Најсиланата изведба е Veloce со 237 коњи. Позициониран под Tonale, кон крајот

  Е-Авто Магазин

  BMW – Сингапур

  Често слушаме дека автомобилите во Сингапур се многу скапи. па затоа кога налетавме на веста дека таму започнала продажбата на новиот BMW X2, решивме да

  Chery – Отвора фабрика во Шпанија?

  Кинескиот производител на возила и шпанската влада се во финална фаза со преговорите за отворање на фабрика во Барселона Иако сé уште не е официјално

  Колку се еколошки БЕВ – Видео

  Педантните аналитичари ги споредија истражувањата направени во последните четири години што се однесуваат на ЕВ и нивниот придонес во намалувањето на нивото на СО2 во

  Македонска Премиера – Volvo EX30

  Новиот електричен кросовер е најмалиот модел на Volvo, доаѓа со две опции на батерии и забрзува до стотка за 3,6 секунди! Во изложбениот салон на

  ВЕСТИ

  Alfa Romeo Junior е новото име на Alfa Romeo Milano

  Alfa Romeo Milano беше претставен пред помалку од една недела, но веќе претрпе голема промена, името на моделот Alfa Romeo го доживеа македонското сценарио. Под

  ЗАНИМЛИВОСТИ

  Mansory Linea D’Oro – На граница на лудило

  Германскиот тјунер Mansory кој се занимава исклучиво со луксузни и суперспортски автомобили се надмина себе си Овој пат, за облагородување на Rolls-Royce Cullinan, како материјал 

  Hyundai Creta – Привилегија за пазарите во развој

  Иако Hyundai во Европа има солидно пополнета гама кросовери, гледајќи ја нивната понуда во останатите региони стануваме љубоморни. Такво чувство имаме и сега откако марката

  Денеска е роденден на Golf – Пред точно 50 години, Volkswagen започна со серискотo производство во Волфсбург

  На тој 29-ти март 1974 година никој не претпоставуваше дека новородениот компактен автомобил, наследникот на легендарната Буба, ќе стане најуспешниот Volkswagen и најпродаваниот европски автомобил

  ВОЗЕВМЕ

  Test – Škoda Enyaq Coupe 85 – Видео

  Обновениот Enyaq покажува дека електричните возила знаат да бидат кул. Не само според изгледот. Засилените перформанси и добрата возливост би можеле да бидат посилни аргументи

  Ексклузивно – KGM Torres EVX – Прво возење

  По покана на Ратола Груп, застапникот на KGM за Македонија, Бугарија, Косово и Албанија отпатувавме во Истанбул на ексклузивното тест возење на Torres EVX, електричниот

  Ексклузивно : Возевме – Fiat 600e Red

  FIAT го прошири своето електрично портфолио со компактен кросовер кој продолжува со носталгичното потсетување на богатото минато на компанијата. 600е ќе ги предизвика ривалите со

  МОТОРЦИКЛИ

  MV Agusta – Стана дел од КТМ

  Акционерите ќе се радуваат, но поголем број од мото ентузијастите ќе имаат кисела насмевка MV Agusta станува дел од семејството на KTM. Дека постојат планови

  Harley-Davidson – CVO Road Glide ST & CVO Pan America

  За оваа година американската моторциклистичка икона, покрај интервенции во изгледот, го засили двоцилиндерскиот V мотор. Во средината на минатата година беше претставена посебната изведба CVO

  ФОТО СТОРИЈА

  Nio ET9 – Знаменосецот доаѓа во 2025 година

  Кинескиот луксузен седан ќе ги предизвика докажаните премиум лимузини Својата премиум ориентација Nio ја потврдува со најавениот ЕТ9 кој ќе биде најлуксузниот модел на марката.

  Ексклузивно – Возевме Оpel Corsa Electric

  Opel ја лансираше освежената верзија на Corsa и бевме во Руселсхајм да ја возиме пред да дојде во Македонија Opel Corsa е еден од најуспешните

  Актуелни цени на горивата важат од 16.04.2024

  • еуросупер 95 - 86,50 ден
  • еуросупер 98 - 88,50 ден
  • еуродизел Д5 - 77.50 ден
  • течен нафтен гас - 45.00 ден
  • метан - 59.50 ден

  ВИДЕО

  НАЈНОВА ЕПИЗОДА

  Smart #2 – Видео

  Производството на третата генерација на ForTwo заврши на 28 март. Датумот на лансирање на наследникот на ForTwo, кој треба да се вика #2, е сѐ

  Renault Captur 2024 – Видео

  Пред околу една година, Renault Clio помина низ процесот на освежување, а сега на ред е компактниот кросовер Captur, кој ја користи истата платформа. Исто

  Cupra – Пет години гаранција – Видео

  Cupra е новата ѕвезда на групацијата VW и ги засилува своите позиции во Европа пред да се истовари од другата страна на Атлантикот. Во прилог