• Opel GT – Видео

  Оние кои го паметат со носталгија се присетуваат на атрактивното купе поставено на механиката на Kadett, чија каросеријата ја произведуваше француската компанија Brissonneau & Lotz. Во

 • Audi Activesphere концепт
  (фото-галерија, видео)

  Автомобил од следната генерација Audi веќе има претставено три концепта од Sphere серијата - ова е четвртиот Славејќи го напредокот, Activesphere концептот комбинира исклучителна елеганција со

 • Peugeot најави нови електрични модели

  Во наредните 2 години 5 нови електрични модели На настан наречен E-Lion ден, Peugeot го најави прецизниот распоред за патот кон својата електрична иднина Прецизно и

 • Porsche Macan EV – Видео

  Porsche има цврсто зацртан електричен курс од кого не отстапува. Доказ за тоа е објавувањето на деталите на електричниот Macan кој ќе има деби вгодина. Зачудува

 • Ford им плаќа на купувачите да се откажат од Bronco

  И тоа го има! Наново заживеаниот Bronco на Ford му создаде многу проблеми - побарувачката е толку голема што компанијата е принудена на необични начини да

  СУПЕР МОЌНА ALFA ROMEO TONALE

  НОВО

  НОВА ГЕНЕРАЦИЈА OPEL ASTRA

  НОВИТЕТИ

  Peugeot најави нови електрични модели

  Во наредните 2 години 5 нови електрични модели На настан наречен E-Lion ден, Peugeot го најави прецизниот распоред за патот кон својата електрична иднина Прецизно

  Mazda – MX-30 e-Skyactiv R-EV

  Враќањето на Ванкел! Новиот кросовер е приклучен хибрид со ротационен мотор На саемот на автомобили во Брисел Mazda го лансира новиот МХ-30 кој, барем за

  Goodyear – Пневматици од одржливи материјали

  Замена на традиционалните материјали Goodyear разви пневматици направени од 90 проценти одржливи материјали Новиот производ на гигантот Goodyear има помал отпор при тркалање во споредба

  NIO – ES8 и ЕС7

  Се чека скок во Европа… Nio ги претстави своите нови електрични теренци Бранот новитети на електрични возила од Кина не стивнува. Штотуку претставените спортско корисни

  ЗАНИМЛИВОСТИ

  Entop Mada 9 – Авганистански супер автомобил

  Кабулскиот ѓавол Авганистан е последната држава на земјината топка од која би очекувале суперавтомобил, но ете и Талибанците направија еден. И мора да признаеме дека

  Истражување потврди – Согорувањето на фосилните горива може да го зголеми ризикот од деменција и Алцхајмерова болест

  Нов удар за класичните мотори Негативната кампања за моторите на внатрешно согорување продолжува низ призма на нови научни истржувања… Заклучокот на новата студија направена од

  ВОЗЕВМЕ

  ВИДЕО – TEST Citroen C5 Aircross HDi Shine

  Автоматизиран и комотен за возење, C5 Aircross во потполност ја оправдува својата улога. Скроен за семејни потреби, од него не барајте да биде спринтер. Атрибут

  Возевме – Alfa Romeo Tonale 1,5 Speciale

  Еден потполно нов тоналитет! Со своето второ спортско-корисно возило  Alfa Romeo покажува големи амбиции. Tonale е направен да ја врати компанијата, по подолго време, на

  Возевме – Opel Astra 1,5 D Ultimate

  Ѕвезда водилка Помина половина година откако се соочив со осмата генерација на Astra во Португалија каде имав можност да седнам зад управувачот на сите изведби.

  e-Авто Магазин

  Audi Activesphere концепт
  (фото-галерија, видео)

  Автомобил од следната генерација Audi веќе има претставено три концепта од Sphere серијата – ова е четвртиот Славејќи го напредокот, Activesphere концептот комбинира исклучителна елеганција

  МОТОРЦИКЛИ

  BMW – Еден век мотоцикли

  Стогодишниците доаѓаат на пролет Во септември 1923 година на пазарот излезе првиот мотоцикл на BMW R 32 Прославувањето на стогодишнината од првиот произведен мотоцикл на

  ВИДЕО – Honda EICMA 2022

  Ако не најпочитуван, тогаш Honda е најпосакуван бренд на две тркала. Јапонската скромност беше погласна од експонатите. На штандот, сами за себе, зборуваа AfricaTwin и

  ФОТО СТОРИЈА

  Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

  ВИДЕО

  НАЈНОВА ЕПИЗОДА

  Opel GT – Видео

  Оние кои го паметат со носталгија се присетуваат на атрактивното купе поставено на механиката на Kadett, чија каросеријата ја произведуваше француската компанија Brissonneau & Lotz.

  Porsche Macan EV – Видео

  Porsche има цврсто зацртан електричен курс од кого не отстапува. Доказ за тоа е објавувањето на деталите на електричниот Macan кој ќе има деби вгодина.

  Доаѓа ли крај на кросоверите? – Видео

  Винсент Кобе, првиот човек на Citroen, предвидува крај на популарните кросовери и спортско-корисни возила. Тоа го објаснува со неколку аргументи кои се општо познати, но