МОТОРЦИКЛИ

Најнови вести

Следете не!

Најчитани

Нов тренд

Најпопуларни

ВИДЕО – Honda EICMA 2022

Ако не најпочитуван, тогаш Honda е најпосакуван бренд на две тркала. Јапонската скромност беше погласна од експонатите. На штандот, сами за себе, зборуваа AfricaTwin и

ВИДЕО – CFMoto EICMA 2022

Кинезите го стегаат обрачот и кај мотоциклите. Без многу помпа и бранување тие си ја исполнуваат агендата и покажуваат се посовршени модели. Една од тие

SЕАТ – Mó 125 Performance

Дополнителна моќ и шминка Пред ЅЕАТ е исправена иднината на која целиот концерн VW е посветен. Само шпанскиот дел не би бил тоа што е

Moto Guzzi V100 Mandello Aviazione Navale

На крилјата на орелот! Со долго очекуваниот V100 Mandello, Moto Guzzi сака да влезе во нова ера и да ја зачува сопствената историја. Првото специјално