МАКЕДОНИЈА

Најнови вести
Нов тренд

Најпопуларни

ПОЦ – Смена на директори

Нов в.д. директор Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, денес го именуваше Душко Коцевски за в.д. директор на ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ – Скопје,

РКЕ – Маневри со цените

Бензините горат? За да се избегнат нови поскапувања на се и сешто, дизелот поевтини, но бензините поскапеа… Од полноќ цените на бензините се зголемуваат за

РКЕ – Бензините „горат“

Трето поскапување за една седмица! Следејќи ги глобалните трендови, РКЕ одлучи да ги постави цените на горивата на граница на искушение. Благото поевтинување на дизелот

Toyota Aygo – МАКЕДОНСКА ПРЕМИЕРА

Урбана герила Новиот мал титан тргна во походот на македонскиот пазар. Означен како единствена опција на Toyota во сегментот „А“ Aygo X (инаку „Х“ се