е-Авто Магазин

Најнови вести

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден
Нов тренд

Најпопуларни

Премиера – VW ID. Buzz GTX

Сакате патувања и авантури? ID.Buzz GTX ги има сите атрибути што ги обожуваат модерните номади. Два мотори, погон на сите тркала, 335 коњи и зголемен

Honda CR-V – Hybrid Racer

Малиот Годзила Иако кросовер не е најдобар избор за тркачки автомобил, Honda на предизвикот одговори со креирање на уникатна комбинација. Инженерите на перформансното одделение на

Alpine A290 (видео)

Француската марка ги потврди долгогодишните планови за проширување на асортиманот

VW – Империјата го возвраќа ударот

Со претставувањето на концептот ID Code SUV, Фолксваген воведува нова субмарка за ЕВ ориентирана  на младите кинески купувачи Фолксваген е во мисија да го врати