ЗАНИМЛИВОСТИ

Најнови вести

Следете не!

Најчитани

Нов тренд

Најпопуларни

Abarth стана електричен (видео)

На пазарот од февруари И Abarth зачекори во електричните води – новиот 500е е првиот обид на марката да покаже што умее во новото време.

Ford патентираше тавански воздушни перници

За поголема безбедност Ford патентираше тавански воздушни перници. Ваквите воздушни перници би се спуштале од таванот целосно опкружувајќи ги патниците назад, но не и возачот

ВИДЕО – Honda EICMA 2022

Ако не најпочитуван, тогаш Honda е најпосакуван бренд на две тркала. Јапонската скромност беше погласна од експонатите. На штандот, сами за себе, зборуваа AfricaTwin и