Škoda Octavia, видео претпремиера

Škoda Octavia, видео претпремиера

Објавено на 5 ноември 2019 година

На само една недела пред претставувањето, Škoda објави видео во кое новата Octavia малку срамежливо но сепак јасно ги прикажува своите контури. Целокупниот дизајн како и стилските детали не се непознаница, бидејќи нешто порано чешкиот производител објави фотографии и снимки од маскиран прототип. Премиерата на новата Octavia е закажана за 11 ноември.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER