Audi Activesphere концепт
(фото-галерија, видео)

Автомобил од следната генерација Audi веќе има претставено три концепта од Sphere серијата – ова е четвртиот Славејќи го напредокот, Activesphere концептот комбинира исклучителна елеганција со импресивни перформанси и пионерска функционалност. За него од Audi наведуваат дека е израз на крајна слобода за луѓето кои уживаат на отворено, било тоа да се спортови на вода, […]

ВИДЕО – Peugeot Manifesto

Јазикот на привлекувањето Зошто нè привлекуваат одредени работи или уметнички дела? Затоа што ни „зборуваат“, не со зборови туку преку емоции. Затоа што она што навистина не привлекува зборува за нашите срца. Ова е причината зошто PEUGEOT моделите не се направени само од метал и стакло, туку и од привлечност, страст и историја.

Adiós Fiesta (видео)

Ford ќе ја пензионира Fiesta Време е да се каже збогум – од идната година Ford прекинува со производството на Fiesta. Гласини за ова се ширеа некое време, но навистина беше тешко да се поверува дека малиот автомобил кој го смени карактерот на европскиот Ford во ’70-тите ќе се испрати во пензија. Сепак било вистина […]

Еко-терористи го нападнаа салонот во Париз (видео)

Сé за да се сврти вниманието кон себе Група како што тие самите се нарекуваат бунтовници од Extinction Rebellion меѓународното ненасилно движење за граѓанска непослушност за да се изврши радикална промена за да се минимизира ризикот од еколошки колапс буквално зазедоа еден штанд на салонот во Париз на кој беа изложени автомобили од марката Ferrari. […]

Mercedes EQE SUV – продолжување на електричната приказна (видео)

Петти модел во EQ гамата на Mercedes После толку многу успех со својата обемна гама спортско корисни возила, сосема логично беше Mercedes да продолжи со истото темпо меѓу електричните модели. Најновиот петти во гамата EQE SUV како што ознаката му кажува беше претставен во Париз, но не на салонот на автомобилите туку во музејот Родин. […]

Ford Bronco пристигнува во Европа (видео)

Но во строго ограничени количини Како еден од најпрепознатливите модерни производи на Ford, за реинкарнираниот Bronco владее огромен интерес. Затоа и купувачите во Европа не беа на приоритетната листа, но тоа ќе се смени – официјално е потврдено дека Bronco ќе им се придружи на Mustang и Explorer во продажните ценовници на дилерите на марката […]

Краш-тест на два навидум исти автомобили (видео)

Исто е, ама не е исто Ако порано народот имаше предрасуди околу местото на производството на автомобилите поврзани со нивниот квалитет, сега тие се за безбедноста. Дека возилата за еден или друг пазар (поточно кажано регион) се разликуваат, тоа е јасно. Но прашањето е колку. На тоа се обиде да одговори Глобал НЦАП кој изврши […]

BMW M3 Touring (со видео)

За патување со стил SUV моделите ги убија караваните, но не сите – за автомобил каков што е M3 Touring секогаш ќе има место. Интересно е тоа што BMW не мислеше така сé досега – оваа генерација на баварскиот атлет е прва која е на располагање во караванска верзија. Дека нема да згрешат со нејзиното […]