Volkswagen зачекори во електричната иднина (видео)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Volkswagen зачекори во електричната иднина

Објавено на 6 ноември 2019 година

Со почетокот на производството на ID.3, Volkswagen сериозно зачекори во електричната иднина. Родно место на пионерот е Цвикау во Саксонија, во погоните кои за таа прилика доживеаја целосна промена – со инвестиција од 1,2 милијарди евра тие комплетно се преориентирани за производство на електрични автомобили. Еве како сето тоа изгледа.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER