Освежен Porsche Macan (видео)

Освежен Porsche Macan

Испеглани брчки и технологии од Panamera
Објавено на 26 јули 2018 година

Редизајнираниот Porsche Macan зачекори на сцената. Минималните измени на надворешниот дизајн го приближуваат повеќе до останата луксузна гама на Porsche – новите Cayenne и Panamera. Предниот крај го красат нови LED Porsche Dynamic Sistem Plus светла и редизајниран браник, а задниот тридимензионалните LED светла кои се протегаат од крај до крај. Она поважното е имплементирано под каросеријата, но ние засега ќе се задржиме на неа и нејзиниот изглед.

[su_youtube url=”https://youtu.be/UMTOPcEi-L8″]

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER