Ferrari Roma (со видео) » Не е за жени!

Не е за жени!

Ferrari официјално и комплетно ги обелодени деталите за новиот модел Roma

Објавено на 27 декември 2019 година

Некој ќе каже дека насловот е сексистички, но таков е и самиот автомобил – Ferrari Roma едноставно не е за секој – бил маж или жена не е битно, ако веќе сакаме да бидеме политички коректни. Тој е само за оние кои знаат и сакаат да ги ценат автомобилите, во нивната вистинска смисла. А нив, пак, детали како тоа дека има 620 коњски сили, дека постигнува повеќе од 320 km/h, дека забрзува до 200 за 9,3 секунди и другото, не ги многу интересираат. Тие ја гледаат пошироката слика, која ние ја пренесуваме со првото официјално видео кое ни пристигна од куќата од Маранело.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER