Nio ET9 – Знаменосецот доаѓа во 2025 година

Кинескиот луксузен седан ќе ги предизвика докажаните премиум лимузини Својата премиум ориентација Nio ја потврдува со најавениот ЕТ9 кој ќе биде најлуксузниот модел на марката. Тој е позициониран во друштвото на BMW i7, Mercedes-Benz EQS и Tesla Model S но, кога ќе дојде на пазарот во 2025 година, ќе донесе нова архитектура од 900V и […]

Toyota – Со мал урбан кросовер во лов на Volvo EX30

Следната година на пазарот доаѓа мал урбан теренец, а потоа поголем купе кросовер Еден од шесте нови електрични автомобили што Toyota ќе ги лансира во Европа во следните две години е прикажан преку концептот Urban SUV. Повеќе од сигурно е дека изгледот ќе остане непроменет и ќе се бори со електричниот Jeep Avenger, Volvo EX30, […]

Ексклузивно – Возевме Оpel Corsa Electric

Opel ја лансираше освежената верзија на Corsa и бевме во Руселсхајм да ја возиме пред да дојде во Македонија Opel Corsa е еден од најуспешните модели на Opel. Во своето 42 годишно постоење таа е продадена во повеќе од 14,3 милиони примероци, а воедно високо котира на европските топ листи. На домашниот, германски пазар, таа […]