Volkswagen I.D. Vizzion (со видеа) :: Без управувач и педали, но со холограм

Без управувач и педали, но со холограм

Новиот концепт на Volkswagen ќе ве поздрави со холограм
Објавено на 2 март 2018 година

Volkswagen на салонот во Женева ќе ја претстави својата визија за иднината на мобилноста. Задолжен за тоа ќе биде концептот токму со такво име – I.D. Vizzion, кој секогаш кога ќе влезете во него ќе ве поздрави со холограм. Нема управувач ниту педали бидејќи не му ни требаат – со своите автономните способности ќе ве однесе таму каде сакате. И тоа тивко, без да ја загадува околината. Како ќе изгледа засега знаеме само од (пре)кратките видеа што ни ги сервираше информативната служба на гигантот од Волфсбург. Во живо со него ќе се запознаеме веќе во понеделник вечерта, на специјалната манифестација што групата ја приредува пред секој салон на автомобилите.

видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER