Што сé требаше да видиме во Женева?

Top News Занимливости Новитети Салони

Што сé требаше да видиме во Женева?

Кратко запознавање со годинешните женевски „премиери“

Објавено на 29 февруари 2020 година

Салонот на автомобилите во Женева е откажан, а бројните новитети на производителите ќе останат покриени со свилен чаршаф. Иако со половина уста, со разбирање за ситуацијата сите велат „имаме план Б“. Некои веќе закажаа видео-премиери место прес-конференциите на кои ќе ни покажат што имаат подготвено за нас. Ова е кратко запознавање со годинешните женевски „премиери“. Некои од нив не беа потврдени и се чуваа како изненадување, така што сега можеби ќе се чека подобра прилика за нивното преставување.

Aiways U5
Aiways U6ion
Alfa Romeo Giulia & Stelvio 6C
Alfa Romeo Giulia GTA & GTAm
Apex AP-0
Apex EV Sports Concept
Aston Martin DBX by Q
Aston Martin Vantage Roadster
Audi A3 Sportback
Audi E-Tron S
Audi Q5
Audi RS5
Audi S3
BAC Mono One Edition
Bentley Bentayga
Bentley Continental GT Mulliner
Bentley Mulliner Bacalar GT
BMW 330e PHEV
BMW 4 Coupe
BMW i4
BMW M340d xDrive
BMW X2 xDrive25e PHEV
Brabus 800 Adventure XLP
Bugatti Chiron Noire Sportive & R
Cupra Formentor
Cupra Leon
Czinger 21C
Dacia Electric
DS9
DS Aero Sport Lounge
Espera Sbarro Saetta
Ferrari Roma
Fiat 500e
Fisker Ocean
GFG Style 2030
Hispano Suiza Carmen Boulogne
Hofele Mercedes-Benz
Honda Civic Type R
Honda Jazz
Hyundai i20
Hyundai i30
Hyundai Prophecy
Icon Mercury Coupe
IED Tracy
Jeep Wrangler, Compass & Renegade PHEV
Karma Revero & GT
Kia Sorento
Koenigsegg KG12 2+2] Koenigsegg Mission 500
Lexus ES
Lexus LC 500 Convertible
Lexus LF-30
Lexus UX 300e
McLaren 765LT
Mercedes E
Mercedes GLA
Mercedes-AMG GLA
Mercedes-AMG GLE 63 Coupe
Mercedes Vision AVTR
Microlino 2.0 & Electric Scooter
Mini Countryman
Morgan
MP Gemballa Off-Road Supercar
Nissan GT-R50
Pagani Imola Edition
Pininfarina Battista
Polestar Precept
Porsche 718 GTS 4.0
Porsche 911 Turbo
Puritalia Project SuperVEloce
Renault Captur PHEV
Renault Clio Hybrid
Renault Megane
Renault Morphoz
Renault Talisman
Renault Twingo Z.E.
Rimac C_Two
Seat El-Born
Seat Leon
Škoda Enyaq EV
Škoda Kamiq Scoutline
Škoda Octavia
Toyota GR Yaris
Toyota B-SUV
Toyota Yaris
Vega EVX
VW Caddy
VW Golf GTD, GTE & GTI
VW ID.4
VW Tiguan
VW Touareg R

клучни зборови: