РКЕ – Горивата повторно поевтинија!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Дизелот и 95-ката поевтини за три денари, а Супер 98 за 1,50!

Веќе трет пат од РКЕ доаѓаат позитивни вести. Од полноќ малопродажните цени на горивата се намалуваат во просек за 2,82% што дава дополнително релаксирање на сите корисници на моторни возила. Искрено се надеваме дека овој тренд ќе продолжи и дека во следните недели ќе имаме уште поевтини цени на горивата. Еве ги цените кои ќе важат од 22.11.2023година:

ЕУРОСУПЕР БС95         88,50 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС98         90,50 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)      90,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER