Интервју – Linda Jackson, CEO Peugeot

Следат електрични години… Линда Џексон е искусен и докажан менаџер во автомобилската индустрија. Под нејзино водство Цитроен доживеа препород, а со формирањето на Стелантис и беше доверено раководењето со Пежо, марка со сегашен најголем удел во продажбата на групацијата. Главната тема е електрификацијата , а 2023 година ќе биде “електричната година” за Пежо. Дел од […]

РКЕ – Горивата повторно поевтинија!

Дизелот и 95-ката поевтини за три денари, а Супер 98 за 1,50! Веќе трет пат од РКЕ доаѓаат позитивни вести. Од полноќ малопродажните цени на горивата се намалуваат во просек за 2,82% што дава дополнително релаксирање на сите корисници на моторни возила. Искрено се надеваме дека овој тренд ќе продолжи и дека во следните недели […]

Видео – Audi Q8 e-Tron Copy

Првиот електричен модел на Audi со кого беше лансирано e-Tron семејството добива наследник кој според новата номенклатура ќе се вика Q8 e-Tron. Се работи всушност за редизајн кој добро му легна заради што со право се поставува на врвот на електричната понуда на марката која сега брои вкупно осум модели…

Subaru Impreza – Шестата генерација стартува од Америка

Подготвена за нова младост Ретки се моделите во светот на автомобилите што се одржуваат во редовната понуда и можат да се пофалат со богата спортска кариера. Еден од нив секако е Impreza која во својата шеста генерација не донесува тектонски промени и се држи до својот ритам. Subaru потенцира дека новиот дизајн, кој и не […]