РКЕ – Горивата повторно поевтинија!

Дизелот и 95-ката поевтини за три денари, а Супер 98 за 1,50! Веќе трет пат од РКЕ доаѓаат позитивни вести. Од полноќ малопродажните цени на горивата се намалуваат во просек за 2,82% што дава дополнително релаксирање на сите корисници на моторни возила. Искрено се надеваме дека овој тренд ќе продолжи и дека во следните недели […]

Мотоцентар – Подготовки за возење во зимскиот период

За безгрижна зима Од денеска стапува во сила законската обврска за задолжително носење на зимска опрема во возилата. Како дел од општествената одговорност која компанијата Мотоцентар ја спроведува во своето работење денеска ги потсетува сите возачи за како безгрижно да се поминат зимските месеци во сообраќајот. Овој период од годината се карактеризира со влажни коловози […]

РКЕ – Намалување на цените на горивата

Дизелот поевтин за 2,50, бензините за 0,50 денари!  Ново намалување на горивата следува од полноќ. РКЕ на денешната седница одлучи да ја намали малопродажната цена во просек за 1,47% во однос на минатата одлука па од утре на бензинските пумпи ќе важат следните цени: ЕУРОСУПЕР БС–95            93,50 ден/лит,ЕУРОСУПЕР БС–98    […]

Toyota Corolla Cross – Ја потполни понудата во Македонија

Помалиот брат на RAV4 По Азија, двете Америки и Европа, Toyota Corolla Х пристигна во Македонија. Овој модел првично беше претставен пред повеќе од две години, но патот до европскиот пазар траеше повеќе од очекуваното.Причините за тоа беше планирањето на производството кое започна од Азија, а подоцна од латинска па северна Америка. Европската верзија доаѓа […]

РКЕ – Бензините поскапуваат, дизелот поевтин

Нови цени на горивата На денешната седница РКЕ донесе одлука да ги крене цените на бензините, а да го поевтини дизелот. Од полноќ 95-ката ќе биде поскапа за 1,5  додека 98-ката за два денари. Дизелот поевтинува за половина денар. Од утре ова ќе бидат малопродажните цени на бензинските пумпи: ЕУРОСУПЕР БС–95         94,00 ден/лит.ЕУРОСУПЕР […]

Ford Mustang Mach E – МИДА Гранд моторс ја зголеми ергелата

Дивиот електричен коњ ќе галопира низ Македонија Увозникот за Ford за Македонија, Ми-Да Гранд Моторс ја прошири понудата на возила на „синиот овал“. Во Македонија пристигна првиот комплетно електричен спортски автомобил на Ford  со високи перформанси, Mustang Mach-E. На официјалната презентација , присутните се запознаа со овој легендарен модел кој претставува историски доказ за развојот […]

РКЕ – Дизелот поевтинува

Супер 95 поскапува, дизелот под стотка! Од полноќ горивата претрпуваат нова корекција на цените. Овој пат, подебелиот крај го извлече БС-95 чија цена се зголемува за половина денар. БС-98 останува на истите позиции, додека победник на оваа регулација е Еуро Дизелот кој ќе биде поевтин за денар и половина. Месец ноември започнува со следните малопродажни […]

Twingo Cup – Двоен триумф на Малинковски

Давид ја изпегла Монца Викендот што заврши имаше богата понуда за љубителите на октаните, особено во домашниот шампионат. На патеката во Монца се одржа трката од Twingo Cup, каде со победи во двете возења Давид Малинковски го превзема водството во генералниот пласман во првенството на Македонија. На две трки до крај тој има 105 бода, […]

Горивата поевтинуваат

Бензините за еден, дизелот за два ипол денари Добра вест за возачите – согласно движењата на референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во изминатиов период, регулаторната комисија за енергетика одлучи да ги намали цените на горивата во Македонија, на бензините за еден, а на дизелот за два ипол денари. Така од ноќеска на […]

Еуроимпекс – 15 години лимаро-фарбарски центар!

Високи стандарди и постојано усовршување Од почетокот на работењето на лимаро-фарбарскиот центар до денес, професионалците во лимаро-фарбарскиот центар се имаат погрижено за преку 12.000 возила. Тимот е сочинет од десет професионалци кои користат најсовремена технологија потребна за функционирање на еден врвен лимаро-фарбарски центар. Сега откако Еуроимпекс е генерален увозник и за брендот Opel, се очекува […]