Новиот X1 » На BMW не му се чека (со видео)

На BMW не му се чека (со видео)

Објавено на 29 мај 2019 година

Само два дена по претставувањето на третата генерација на серијата 1, BMW истрча со уште еден новитет – обновениот X1. Новостите кај него не се само новиот изглед, туку и хибридните можности, но ние засега ќе се задржиме само на првото – ова е официјалното видео со кое BMW иницијално нé запознава со новиот X1.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER