Кршејќи го Rimac C_Two – Пет пати! (видео)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Кршејќи го Rimac C_Two – Пет пати! (видео)

Вака изгледа кога ќе се искршат 2 милиона евра

Објавено на 26 септември 2019 година

Пред некое време започна фазата на тестирање на безбедноста на хрватскиот суперавтомобил Rimac C_Two, неопходни во процесот за добивање хомологација. Дел од неа се и краш-тестовите, кои воопшто не се евтини, посебно за мала компанија како што е Rimac и за скап автомобил како што е електричниот C_Two. Како сето тоа изгледа, можете да погледнете во објавеното видео. Rimac C_Two е планиран идната година да стане сериски производ.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER