Видео: Bugatti Centodieci

Видео: Bugatti Centodieci

Објавено на 17 август 2019 година

Bugatti слави 110 години и место со роденденска торта присутните на неделата на автомобилите во Монтереј во Калифорнија ги почести со поглед кон новиот модел Centodieci – ние останатите можеме да го разгледаме во ова видео од неговата презентација. Инспириран од легендарниот EB110 SS, Centodieci е базиран на Chiron од кој е полесен за 20 kg. Го задвижува 8,0 литарскиот W16 мотор со 1.600 KS. Забрзува до 100 km/h за 2,4 секунди, до 200 за 6,1, а до 300 стигнува за 13,1 секунда. Брзината електронски му е ограничена на 380 km/h. Ќе биде направен во само 10 примероци, сите распродадени по цена од 8 милиони евра плус давачки.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER