Volkswagen Golf VIII » Не ви се чека до вечерва?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Не ви се чека до вечерва?

Објавено на 24 октомври 2019 година

Јасно беше дека тајната не може докрај да се крие – ова се првите официјални фотографии на Volkswagen Golf VIII кои неофицијално протекоа. На нив се гледа она што веќе го знаевме – дизајнот е модерен но сепак еволутивен, за разлика од внатрешноста која е вистинска револуција во однос на сегашниот модел. За новиот Golf VIII знаеме уште многу работи, но ќе запреме тука – сепак возбудата да ја задржиме до вечерва за кога е закажана неговата премиера која во живо можете да ја следите на овој линк.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER