Volkswagen Гига фабрика во мирување – Видео

На европскиот пазар VW е на врвот од продажбата, особено со ЕВ. За менаџментот тоа не е доволно. Следејќи ги трендовите на пазарот на ЕВ, тие ги ревидираат развојните планови.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER