MG повторно провоцира

После Cyberster, уште еден кинески електричен модел со британско педигре ќе ги провоцира купувачите

Возевме – Toyota RAV 4 PHEV Style 4×4

Петтата генерација на RAV4 покажува зошто овој модел е еден меѓу најпопуларните во понудата на Toyota веќе 30 години. Глобалниот успех се должи на многу елементи кои формираат мозаик што дава целосна слика на она што компанијата се залага и го испорачува Филозофијата на Toyota Toyota од секогаш се залагала за екологијата и перформансите проследени […]

Porsche кај 718 ги сопре моторите на согорување

Иако активно развива синтетички горива, Porsche се држи до плановите да го запре производството на некои модели со мотори на согорување. Производството на моделите 718 на бензин ќе заврши следната година, додека производството на Macan ќе престане пред 2026 година, а верзијата на кросоверот со погон на согорување за неевропските пазари ќе се произведува една […]

BYD – Ја шири мрежата на производство

Со инвестиција од една милијарда евра BYD ќе гради нова фабрика во Турција BYD ќе ја додаде Турција во листата држави каде ќе има фабрика за автомобили. Покрај Тајланд, Бразил и Унгарија кинеската марка ќе гради фабрика во Турција. Ова треба да биде официјално потврдено на церемонијата во Маниса, западна Турција, каде ќе биде лоцирана […]

Ineos Fusilier – Одложен на неодреден рок

И покрај тоа што беше претставен на почетокот на оваа година, Ineos одлучи да го одложи Fusilier Ineos Automotive го претстави Fusilier во февруари наговестувајќи дека ќе објави технички податоци и терминот за лансирање на есен. Беше најавено дека третиот модел на марката ќе има потполно електрична и хибридна верзија. Пет месеци подоцна производителот објави […]