Toyota Corolla :: Старо име, нов познаник

Старо име, нов познаник

Додуша и тој е стар но не до толку за така да го наречеме
Објавено на 2 октомври 2018 година

Toyota Corolla се врати на сцената – отсега натаму познатото име ќе го носи и европскиот Auris. Неговата хечбек верзија која ја видовме пролетва во Женева тука во Париз му правеше друштво на караванот, кој исто така ќе доаѓа во бензинско и хибридно издание. Дизели ќе нема, но затоа ќе има мноштво нови технологии. Да ја погледнеме новата Corolla.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER