Škoda Rapid :: Чекор поблизу

Чекор поблизу

Škoda започна да го најавува наследникот на Rapid
Објавено на 9 октомври 2018 година

Откако минатата недела го претстави Vision RS концептот на салонот на автомобилите во Париз како наговестување што може да очекуваме од наследникот на Rapid, Škoda и официјално започна со негово најавување. Засега само со оваа една единствена затемнета фотографија, на која сепак јасно се гледа силуетата на серискиот модел. Но нејзиното појавување значи и дека моделот е поблизу до своето претставување отколку што првобитно се очекуваше – на салонот во Женева. Сегашните проценки се дека можеби ќе го видиме и пред крајот на годината.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER