Заради низата ограничувачки фактори електро погонот бавно навлегува во секторот на долголински камиони. Mercedes со новиот eActros 600 е решен да го промени тоа. Овој електричен влекач чие производство ќе започна при крајот на идната година дефинира нови стандарди во патниот транспорт.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER