МАКЕДОНИЈА

Најнови вести

Следете не!

Најчитани

Нов тренд

Најпопуларни

РКЕ – Горивата повторно поскапуваат

98-ката го превзема „приматот“ на дизелот Од полноќ горивата ќе имаат корекција на вредноста, во просек 1,34%. Најголем скок на цената има кај ЕУРОСУПЕР БС-98

РКЕ – Дизелот поевтинува еден денар

Дизелот не е веќе најскап! Со последната одлука за утврдување на малопродажните цени на горивата, по подолг период дизелот станува поевтин од 98 октанскиот бензин.

РКЕ – Поскапување на горивата за 1,68%

95-ката +2 , останатите +1,5 денари Првата седница на РКЕ во новата година донесе непопуларни вести. Малопродажните цени на нафтенитедеривати според Методологијата, се зголемуваат во

ПОЦ – Бесплатен паркинг во Центар за сите!

Празнично дарување Паркирањето во Општина Центар за време на новогодишните и божиќни празници ќе биде бесплатно за сите граѓани на Македонија Новогодишните и божиќни празници