KIA – Sportage

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Во склад со новата филозофија

Од петтата генерација на Sportage се очекува многу

објавено 09. јуни 2021

KIA Motorѕ по скокотливите затскриени фотографии го прикажа без резерви изгледот на новиот Sportage чие пазарно лансирање е најавено есенва. Не се крие дека европската верзија ќе има поинаков дизајн поради лесни дизајнерски интервенции, но не се кажуваат деталите за тоа.

Исто така, нема технички податоци ниту ценовни категории каде ќе се движи популарното спортско-корисно возило. Тие се чуваат за официјалното промовирање на моделот.

На големо се зборува за новиот дизајнерски јазик на компанијата чие мото е „Обединети спротивности“ и е фокусирано на младешки изглед и наметливост. Новиот Sportage ќе се најде во продажба кон крајот на годинава. До тогаш погледнете ја галеријата…

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER