Ford Puma ♌ Дивата мачка со нови заби

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Дивата мачка со нови заби

Иако градски, новиот SUV на Ford има див карактер

Објавено на 26 јуни 2019 година

Не е сé до името – Ford Puma е потполно нови градски SUV кој иако има диво име пред сé е наменет за урбана употреба. За разлика од сите други, акцентот сепак е ставен и на практичноста во природа, која идните сопственици на Puma ќе ја дознаваат на рати. Мноштвото скриени таленти на дивата мачка на Ford со нови заби не е можно да се осознаат одеднаш, заради што ние ќе ви ги пренесуваме на рати – за почеток со ова воведно видео.

Видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER