Авто Магазин сезона 25 епизода 17

Авто Магазин сезона 25 епизода 17
» Иако сакаме што побргу да ја заборавиме 2020-та, таа сеуште долго ќе нѐ прогонува. Новите модели се свртени кон струјата, сѐ посмело се дискутира за водородот, а преку редизајнирани заштитни знаци се најавуваат нови поглавја во историјата на марките.
» Продолжуваме со претставувањето на најавените новитети за 2021-ва.

Авто Магазин сезона 25 епизода 15

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 15
» Со големо нетрпение го чекавме крајот на 2020… Covid 19, ”новото нормално”, изолацијата и сите фрустрации што ги доживеавме во текот на изминатата престапна година сакаме да ги заборавиме.
» Правиме ретроспектива на годината што помина
» Го тестиравме ЅЕАТ Leon FR 2.0 TDI co DSG

Авто Магазин сезона 25 епизода 14

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 14
» 2020-та ја испраќаме во убавото светло
» Lamborghini SC20 е импресивен уникат
» Porsche 911 Targa влезе во својата шеста деценија
» Acura MDX се враќа на голема врата
» Jaguar преку SVGT сака да го материјализира виртуелното
» ТЕСТ: FIAT 500 Hybrid

Авто Магазин сезона 25 епизода 13

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 13
» Интересен сплет на возила
» Од фабриката во Тенеси Nissan го произведе 14 милионитото возило во САД
» AutoBest жирито му ја додели Best buy of Europe 2021 на SEAT Leon
» Стапувна на сцена новиот Peugeot 3008
» Bentley ја покажаа реинкарнацијата на Blower
» MV Agusta направи лимитирана серија во чест на Alpine 110
» Во Лапонија ги тестиравме новите зимски пневматици Continental Winter Contact TS870

Авто Магазин сезона 25 епизода 12

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 12
» Што се крие зад F-Pace SVR  
» За која цена се продава Lamborghi Huracan STO?  
» Nissan Maxima слави четири децении  
» Погледнете како се изработуваат делови за класиците на Ferrari  
» Azimut Magellano 25 Metri е новиот миленик на американската наутичка елита  
» Кои се адутите на Porsche за следната сезона на Formula E  
» ТЕСТ: KIA Stonic 1,2

Авто Магазин сезона 25 епизода 11

Авто Магазин – Сезона 25 Епизода 11
» Дали Cadillac го подготвува ХТ4 за Европа?
» Како гласаше германското жири за Автомобил на годината?
» Mini Vision Urbanaut отвора ново поглавие во внатрешниот дизајн.
» Mercedes AMG GT Black Series повторно господар на ”Зелениот пекол”!
» Ги пренесуваме првите впечатоци од ексклузивното возење на новите Dacia Sandero и Stepway.

Авто Магазин сезона 25 епизода 10

Авто Магазин – Сезона 25, Епизода 10
» Интересен спој на луксузни, спортско-корисни, рационални и теренски возила
» Новата Honda Civic први ќе ја имаат
» Land Rover Discovery со затегнат изглед и арсенал на електроника
» Новиот Maybach ги уплаши Bentley и Rolls Royce
» Toyota Yaris GR се инаети на струјатa
» Имаме новост за љубителите на моторциклите кои на новиот BMW S 1000 R ќе гледаат како инструмент за забава и адреналински шокови Американците

Авто Магазин сезона 25 епизода 9

Авто Магазин Сезона 25 Епизода 09

» BMW iX е првото електрично спортско-активно возило на баварците.
» Volvo уништи 10 нови возила за да помогне во едукацијата на спасувачите.
» За збогување од актуелниот модел лимитирани серии на FIAT 500 во Abarth и Yamaha Monster издание.
» Во деветтата епизода го тестираме благо рестилизираниот Volvo XC60.