Ексклузивно : Возевме – Fiat 600e Red

FIAT го прошири своето електрично портфолио со компактен кросовер кој продолжува со носталгичното потсетување на богатото минато на компанијата. 600е ќе ги предизвика ривалите со атрактивна појава, палета на весели бои и електричен погон што добро се вклопува во неговата намена Што е 600е? FIAT има прилично високи очекувања за 600e. Тој треба да ја […]

Возевме – VW Amarok V6 3.0 TDI – Видео

Полни дванаесет години на пазарот е присутен пикапот на VW. Меѓу староседелците во овој сегмент, Amarok успеа да се наметне преку новиот пристап со кого полека, но сигурно го изгради сопствениот имиџ. Со своите атрибути новиот Amarok е коњ за работа, но за парада и трка воедно. Поради неговите атрибути избран е за „Пикап на годината […]

Ексклузивно : Возевме – Hyundai Kona Electric 65kWh

Втората генерација на електричната Kona доби храбар изглед, подобрена автономија, зголемени димензии и мускули да  се справи на сè поталентираните електрични ривали. Што е Kona? Кога беше лансирана првата генерација на Hyundai Kona во најава беше електрификацијата, но потполно електричната верзија беше прилагодена на тогашните услови. Таа беше талентирано електрично возило во сегментот на компактни […]

Ексклузивно : Возевме – Jeep Avenger Summit

Првиот електричен модел на Јеер делува атрактивно и зрачи со шарм и стил. Нема сомнеж дека ќе се продава врз основа на тоа како изгледа. Сепак Avenger е исто така способен да пружи пристојна автономија и возни својства кои се очекуваат од марката. Што е Avenger? Avenger не е „џипот“ што ќе го искушувате низ […]

Возевме – BMW i5 eDrive 40

Покрај тоа што е уште една опција во растечката гама „i“ возила на BMW, i5 е и првиот модел на Серијата 5 со електричен погон.   Одржувањето на традицијата и имплементирање на напредните технологии е стратегијата на BMW која ја применува во сите нови производи. Доаѓањето на осмата генерација на популарниот седан ги покажува сите […]

Возевме – Opel Corsa Electric – Видео

Opel ја лансираше освежената верзија на Corsa и бевме во Руселсхајм да ја возиме пред да дојде во Македонија. Имаме изненадување . Седнавме и во Corsa-e Rally.

Ексклузивно – Возевме Оpel Corsa Electric

Opel ја лансираше освежената верзија на Corsa и бевме во Руселсхајм да ја возиме пред да дојде во Македонија Opel Corsa е еден од најуспешните модели на Opel. Во своето 42 годишно постоење таа е продадена во повеќе од 14,3 милиони примероци, а воедно високо котира на европските топ листи. На домашниот, германски пазар, таа […]

Возевме – BMW XM 21 CS

Создаден за да ја прослави 50-годишнината на BMW M, ХМ е знаменосец на модерната интерпретација на „набрзата буква во светот“ Кога сте во туѓ град, недела знае да биде прилично здодевна и осамена, па макар се наоѓале во Минхен. Денот резервиран за семејството, слободните активности и дружење добива поинаква форма кога сте сам. Велеградот е […]

Возевме – Haval H6 2.0 GDIT

Haval H6 е припадник на „старото школо“ со силна електронска модернизација. Дали брзото учење генерира нелогични пропусти? Haval е присутен на нашиот пазар подолго време, но досега не сум имал прилика да возам ниту еден од понудените модели. Тестот на Н6 беше испровоциран од неодамнешната вест што дојде од Кина. Иако нема врска со возениот […]

Возевме – Fisker Ocean

Ексклузивно за Авто Магазин, Микел Томсагер Text: Mikkel Thomsager   Photo: A. Hansen Долго очекуваниот Fisker Ocean конечно е на пат до купуваачите. Дали големиот електричен кросовер на данскиот Хенрик Фискер, произведен во Австрија, вреди да се чека и дали вреди за парите?   Значи, дали треба да се одлучите за Fisker Ocean? Краткиот одговор е […]