Авто Магазин сезона 25 епизода 8

Авто Магазин Сезона 25 Епизода 08
» Aznom Palladium им фрли ракавица на Bentley Bentayga и Rolls Royce Cullinan Auto
» Best ги тестираше финалистите за 2021
» Што морате да имате во возилата од 15.11.2020 до 15.03.2021, стапува на сила одредбата за употреба на зимската опрема
» FIAT 500 тера Dolce Vita
» Golf R е најсилен досега
» Puma ST ги редефинира малите спортско-корисни возила

Авто Магазин сезона 25 епизода 7

Авто Магазин Сезона 25 Епизода 07
» Што кога имате екстремно многу пари? Тогаш одите во Rolls Royce и порачувате да ви украсат модел по ваш вкус и желба!
» Направен само за патека, Bugatti Bolide има подобри перформанси од болидите на формула 1. 1820 коњи и исто толку вртежен момент од W16 моторот со четири турбини доволни се преку погонот на сите тркала да стигнат до 500 км/ч!
» Infiniti QX60 е постоечки модел кому му претстојува освежување. Сепак дизајнерите не пропуштаат да кажат дека големите промени ќе се однесуваат на сите спортско-корисни возила на марката кои допрва треба да станат комерцијални!
» Несватлив е рестајлингот на 308 само една година пред да се појави потполно новиот модел. Сепак тој е тука и достапен е за македонските купувачи со зголемено ниво на опременост.
» Opel продолжува со електрификацијата на своите модели. Vivaro-е е потполно електричен модел со избор на две моќности на батериите, три големини на каросеријата и многунаменост пресудна за овој тип возила.
» Верзијата со V8 би-турбо мотор и еден куп технологија за помош на возачот ”летечката мамуза” ја трансформира од луксузна во спортска лимузина која се повеќе ќе ја возат сопствениците наместо професионалните шофери.

Авто Магазин сезона 25 епизода 6

Авто Магазин Сезона 25 Епизода 06
» Lynk&Co 01 нов концепт за превоз во иднината
» BMW eDrive во нова фаза на геопозиционирање
» Што е Lotus Evija освен првиот хипер автомобил на струја?
» Cupra Formentor е првиот модел на премиум брендот од Марторел направен независно
» Ја тестиравме Suzuki Vitara Mild Hybrid

Авто Магазин сезона 25 епизода 5

Авто Магазин Сезона 25 Епизода 05
» Bentley Bentayga W 12 Speed не е за во Европа
» Range Rover Velar со нови хибриди
» Hyundai Elantra N Line – буцко во патики
» MV Agusta Brutale и Dragster само за вистински познавачи

Авто Магазин сезона 25 епизода 4

Авто Магазин сезона 25 епизода 4
» Ова е прво издание на Авто Магазин во кое сите автомобили се електрични, па дури и тестираниот MINI One E.
» Пред тестот ќе ви ги претставиме:
● Mazda MX30
● Opel Mokka
● VW ID.4
● Volvo XC40 P8 Recharge
» ТЕСТ: MINI One E

Авто Магазин сезона 25 епизода 3

Авто Магазин сезона 25 епизода 3
» Македонска премиера имаше Stels
» Opel Astra која доби CVT менувач
» Honda Odissey
» Рефлекторите се фокусирани на новата Porsche Panamera
» На црвениот тепих се најде Citroen C4 
» Ѕвезда на денешната емисија е Land Rover Defender со кого отидовме во дивина

Авто Магазин сезона 25 епизода 2

Авто Магазин сезона 25 епизода 2
» Покрај најефтиното Bugatti го претставуваме првиот моторцикл на BMW што ја носи ознаката “M” 1000RR
» Jaguar F-Pace е освежен
» Одблиску се запознаваме со Ford Mustang Mach-E GT и KIA Sorento 4
» На тест ја имавме Mazda3 SkyActiveX AWD

Авто Магазин сезона 25 епизода 1

Првата епизода од 25-тата сезона ви ги прeтставува Ferrari Portofino M, Lamborghini Esenzza SVC12, Brabus Ultimate E, Mercedes S Class, ја тестиравме Skoda Octavia 2.0 TDI DSG:
Авто Магазин Епизода 1
» Новиот подвиг на Ferrari, Portofino M
» Градско, електрично и залажувачки моќно – Brabus Ultimate E
» Лимитирана серија на Lamborghini Essenza SCV12
» Откријте ја новата Mercedes-Benz S-Class
» Тест на четвртата генерација на Škoda Octavia

Авто Магазин сезона 24 епизода 41

► тест Peugeot e-208
» Европа се дави во CO₂
» Зошто Volkswagen Golf GTi нема хибриден погон
» BMW M5 е вистинска семејна ракета
» Што нуди новиот Lexus IS
» Seat ја обнови Ateca
» Ford го враќа Mustang Mach 1
» Mazda BT-50 во сосема поинакво издание
» Škoda Octavia пристигна во Македонија
» Toyota Hilux во ново издание
» Kia и оваа недела не нé остави без новитет

Авто Магазин сезона 24 епизода 40

► тест Suzuki Jimny
» VW и Ford со заеднички модели
» Започна производството на Hyundai i30
» Нови батерии за електричните возила
» Илон Маск си тера по свое
» Lada Xray оди во пензија
» Porsche го претстави Cayenne GTS со V8 мотор
» Volkswagen Golf 7R Final Edition само за Австралија
» Honda стартува со продажбата на Jazz
» Иновативна електрична платформа од Израел