Авто Магазин сезона 25 епизода 7

Top News Видео видео галерии Епизоди
Авто Магазин Сезона 25 Епизода 07
» Што кога имате екстремно многу пари? Тогаш одите во Rolls Royce и порачувате да ви украсат модел по ваш вкус и желба!
» Направен само за патека, Bugatti Bolide има подобри перформанси од болидите на формула 1. 1820 коњи и исто толку вртежен момент од W16 моторот со четири турбини доволни се преку погонот на сите тркала да стигнат до 500 км/ч!
» Infiniti QX60 е постоечки модел кому му претстојува освежување. Сепак дизајнерите не пропуштаат да кажат дека големите промени ќе се однесуваат на сите спортско-корисни возила на марката кои допрва треба да станат комерцијални!
» Несватлив е рестајлингот на 308 само една година пред да се појави потполно новиот модел. Сепак тој е тука и достапен е за македонските купувачи со зголемено ниво на опременост.
» Opel продолжува со електрификацијата на своите модели. Vivaro-е е потполно електричен модел со избор на две моќности на батериите, три големини на каросеријата и многунаменост пресудна за овој тип возила.
» Верзијата со V8 би-турбо мотор и еден куп технологија за помош на возачот ”летечката мамуза” ја трансформира од луксузна во спортска лимузина која се повеќе ќе ја возат сопствениците наместо професионалните шофери.