Aitekx RoboTruck T1

Иновативната компанија Aitekx претстави пикап чиј изглед многу ни е познат

Kia Sorento

На салонот во Лос Анџелес Kia го покажа обновениот Sorento

Интервју – Оливие Франсоа, главен извршен директор на FIAT

За нашиот денешен соговорник може многу да се каже. Функциите што ги обавува, главен извршен директор на FIAT и главен маркетинг директор на групацијата Stellantis, кажуваат сами за себе. Веќе 12 години е на чело на италијанската компанија и сведок е на две епохи, на групацијата FCA и сега на Stellantis. Со него разговаравме за […]

Opel Combo – Работник со манекенско лице

Комбињата се важен дел од портфолиото на Opel, а Combo доби секси предница и модерни погони. Офанзивата на групацијата Stellantis во полето на комерцијални возила ја предводи Combo. Овој потег има симболично значење, бидејќи на чело на колоната, сочинета од четири ветерани, е громоносецот, Opel Combo. Тој ги дели гените со Citroen Berlingo, Peugeot Partner, […]

Yamaha MT-09 – Hyper Naked Bike

Следната година доаѓа „Темната страна на Јапонија“ Кога Yamaha го претстави МТ-09 пред десетина години воведе една сосема нова перцепција за своите производи. Со текот на годините, MT-09 стана еден од најзначајните и најуспешните модели во понудата на Yamaha, заслужувајќи го статусот на еден од најпознатите мотоцикли во историјата на марката. Овој модел стана посакуван […]

Porsche Driver Experience – Во новата Panamera

Новата генерација на Porsche Panamera ќе биде претставена наскоро, а во неа е вграден Porsche Driver Experiencе контролниот концепт Спортска и луксузна, тоа е најкусиот можен опис на лимузината Panamera. И во следната генерација тој имиџ ќе биде задржан со потентните двигатели и висококвалитетниот спортски внатрешен амбиент. Контролниот концепт што Porsche ќе го користи во […]

Премиера: Renault Kardian

Renault претстави нов компактен кросовер кој од Бразил ќе го започне својот поход низ светот