Audi Q3 2019 (видео) :: Пристигна!

Пристигна!

Објавено на 25 јули 2018 година

Audi Q3 најави пресвртница во изгледот на SUV моделите од Инголштат – го нема повеќе copy-paste дизајнот на претходната генерација која многу наликуваше на поголемиот брат со 5-ка во ознаката. Не дека не изгледаше добро, ама сега Q3 изгледа уште подобро. Фалбите за неговиот изглед допрва ќе пристигнуваат, заради што треба да бидеме подготвени да ги ислушаме.

[su_youtube url=”https://youtu.be/gjSYpdouBn4″]

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER