Видео – Audi Q8 e-Tron Copy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Првиот електричен модел на Audi со кого беше лансирано e-Tron семејството добива наследник кој според новата номенклатура ќе се вика Q8 e-Tron. Се работи всушност за редизајн кој добро му легна заради што со право се поставува на врвот на електричната понуда на марката која сега брои вкупно осум модели…

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.00 ден
  • еуросупер 98 - 82.50 ден
  • еуродизел Д5 - 81.50 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 123.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER