РКЕ – Поскапување на горивата за 1,68%

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

95-ката +2 , останатите +1,5 денари

Првата седница на РКЕ во новата година донесе непопуларни вести. Малопродажните цени на нафтените
деривати според Методологијата, се зголемуваат во просек за 1,68%, а дизелот останува најскап. Од полноќ за горивата ќе важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС95         79,00 ден/лит,

ЕУРОСУПЕР БС98         81,00 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V)      81,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 82.00 ден
  • еуросупер 98 - 84.50 ден
  • еуродизел Д5 - 73.00 ден
  • течен нафтен гас - 50.00 ден
  • метан - 82.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER