РКЕ – Од полноќ поевтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика во просек за 1,06 % ги намалува цените на бензините за еден денар по литар и дизелот за половина денар. Од 14-ти ноември во малопродажбата за горивата ќе важат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95       80,00 ден/лит,

ЕУРОСУПЕР БС-98       82,00 ден/лит

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)     77,50 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER