РКЕ – Бензините поскапуваат

По големиот вонреден скок на цената на дизелот минатата недела, на ред дојде поскапување на бензините за еден денар по литар, дизелот ќе се продава по намалена цена од половина денар по литар. Од полноќ на сила стапуваат следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95      80,50 ден/лит,

ЕУРОСУПЕР БС-98      82,50 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)   78,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER