Претпразнично поскапување на горивата

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Горивата за уште еден денар поскапи

Откако регулаторната комисија за енергетика среде минатата недела ги  поскапи  горивата за 2, сега тоа го стори за уште 1 денар. Причините се познати – порастот на берзанските цени на референтните нафтени деривати и на курсот на доларот. Така, цената на бензинот 95 се искачи на 85,50 денари за литар, на бензинот од 98 октани на 87,50 денари, а на дизелот на 76,50 денари за литар.

 

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER