Лебедовата песна на Кен Блок – Видео

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Во ноември 2022 година, неколку месеци пред трагичната смрт, Кен Блок и Хуниган снимија возбудлив филм со електричниот Audi S1 ​​Hoonitron. Во второто видео на Electrikhana, „испеглан“ е асфалтот во Мексико Сити. И покрај сите ризици што ги превзема зад воланот, „Маестрото на дрифот“ загина на 02.01.2023 во несреќа со моторна санка. Уживајте во виртуозноста на магионичарот на дрифтот во следните 15 минути…

https://www.youtube.com/watch?v=TF2G9qfedUs

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER