Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe :: Задоволство вредно 150 илјади евра – минимум!

Задоволство вредно 150 илјади евра – минимум!

Mercedes ги објави цените за моделот AMG GT 4-Door Coupe
Објавено на 29 јули 2018 година

Премиерно претставен на салонот во Женева, Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe наскоро ќе пристигне во продажните салони, по цена од 150 илјади евра минимум. Или поточно 150.118, колку што чини верзијата GT4 63, додека за помоќната GT4 63 S изведба купувачите ќе мора да одвојат 167.016 евра. Ценовната спирала тука не завршува – првите од нив ќе ги добијат своите примероци од Edition 1 серијата која ќе се произведува само 12 месеци за 185.342 евра, додека потрпеливите ќе бидат наградени со нова понуда со ознака GT4 53, која ќе биде малку послаба и поевтина.

Првите примероци на ова луксузно спортско купе со четири врати настанато како одговор на Porsche Panamera ќе бидат испорачани на почетокот на есента.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER