Tesla Model S Shooting Brake :: За оние кои се вљубени во долгите патувања

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

За оние кои се вљубени во долгите патувања

Објавено на 29 мај 2018 година

Холандската работилница RemetzCar уште на почетокот на мината година најави дека на заинтересираните клиенти ќе им понуди и практична Shooting Brake варијанта на електричниот Tesla Model S. За развој беше задолжена независната дизајнерска компанија Niels van Roij Design, а целиот процес траеше дури и премногу време. На резултатот сепак вредеше да се чека – конверзијата на лимузината е извршена практично беспрекорно, а впечатливата зелена боја во која таа е претставена само ја нагласува суштината на нејзиното постоење. Холанѓаните наведуваат дека на купувачите на располагање ќе им бидат бројни опции, најмногу за персонализација на ентериерот и екстериерот. Цената не е позната – неа ќе ја дознаат само 20 сериозни купувачи на овој модел.

Tesla Model S Shooting Brake

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER