VW Amarok – Уште еден детаљ од новитетот

Од кога VW одлучи да стане премиум марка сите карти ги фрла на емоциите.

Сега веќе премиум пикапот од Volkswagen Commercial Vehicles наскоро ќе ја прослави својата премиера. Пикапите како Amarok се вистински транспортни чуда. Затоа тие се незаменливи како носители на товар во некои региони во светот, додека во други се попопуларни како возила за начин на живот и за одмор. За да знаат сите дека пикапот пред вас е Volkswagen Amarok, името ќе биде врежано на задната врата во доволно големи димензии. И не само тоа, во зависност од моделот и опремата, можни се големи товари до 1,2 тони на товарниот дел и да повлече приколка со бруто тежина од 3,5 тона… Ова е само увертира пред стартувањето на потполно електричниот бренд Scout чиј поход ќе започне од САД и ќе има адекватен пикап со погон на струја.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER