Ограничување на сообраќајот :: Внимателно по булеварот Илинден

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Внимателно по булеварот Илинден

Објавено на 30 јули 2018 година

Заради градежни работи околу изведување гасоводна мрежа на булеварот Илинден во Скопје од страна на акционерското друштво ГА-МА, сообраќајот на оваа клучна градска улица ќе биде ограничен меѓу крстосниците со булеварот 8-ми Септември и улицата Манапо кај Сити мол, во насока од Центар кон Карпош. Градежните активности ќе се изведуваат по фази, а времениот сообраќаен режим на овој дел од булеварот ќе трае сé до нивното завршување. Од центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје кој го дистрибуираше ова соопштение, не се наведува кога е планирано тоа.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER