Витамин Т за Audi TT

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Витамин Т за Audi TT

Audi фрли ново светло на веќе остарениот TT
Објавено на 19 јули 2018 година

Во пресрет на 20-годишнината на единствениот модел без бројка, пристигна желно очекуваната фејслифтинг верзија на Audi TT. Иако задоцнета, ги израдува поклониците на кои веќе некое време им се сервира дека оваа трета генерација ќе биде последна. Тоа сé уште не е демантирано, но сепак сега не е момент за такви муабети, бидејќи треба да го разгледаме.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER