Test – Škoda Enyaq Coupe 85 – Видео

Обновениот Enyaq покажува дека електричните возила знаат да бидат кул. Не само според изгледот. Засилените перформанси и добрата возливост би можеле да бидат посилни аргументи спротив недоволната инфраструктура на полначи и високата цена типична за сите БЕВ.

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER