Tesla Roadster „пристигна“ на Марс

Tesla Roadster „пристигна” на Марс

Објавено на 31 јули 2019 година

Помина година ипол откако Tesla Roadster беше лансиран во вселената – доволно многумина да се запрашаат како би изгледало ако електричниот спортист на Елон Маск стигне до површината на Марс. Не е утопија – тој верува дека до 2050 година ќе колонизираме барем дел од црвената планета. Во тој поглед своја визија на иднината понуди и романскиот графички дизајнер Андреи Лацатусу во која површината на Марс изгледа како околината на езерото Треска после првомајски викенд – празни шишиња, пикавци и амбалажа насекаде. А тука некаде се најде и Roadster покривен со прашина…

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER