Porsche 911 Carrera T (видео) :: T како Turbo за помалку пари

T како Turbo за помалку пари

Објавено на 24 октомври 2017 година

Во понудата за моделската 2018 година, Porsche го вклучи и моделот 911 Carrera T, каде буквата Т значи Touring а не Turbo наскратено. Базиран е на 911 Carrera од кој се разликува по нешто помалата тежина и подобрите перформанси. Идејата за негово настанување е од моделот 911 Т од 1968 година, кој како и другите од тоа време се одликува со повеќе пуристички пристап отколку сега.

видео

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER