Rolls-Royce Cullinan :: Први фотографии

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Rolls-Royce Cullinan, први фотографии

Објавено на 10 мај 2018 година

За помалку од два часа Rolls-Royce ќе го претстави својот прв кросовер Cullinan. Но светската јавност не можеше да чека – нетрпеливоста да се дознае нешто повеќе за него од она што како најава го сервираа Британците резултираше со протекувањето на првите фотографии. Тие кажуваат доволно за неговиот дизајн, но деталите сепак изостануваат и за нив ќе мора да се стрпиме уште малку.

Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce Cullinan

Сподели

Последни новости

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 80.50 ден
  • еуросупер 98 - 83.00 ден
  • еуродизел Д5 - 69.00 ден
  • течен нафтен гас - 48.00 ден
  • метан - 69.00 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER