РКЕ – симболично поскапување

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Горивата поскапи за половина денар

Бензинот Супер 98 со стара цена

објавено 19. април 2021

На денешната седница на Регулаторната комисија за енергетика донесена е одлука за поскапување на малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) за 0,50 денар/литар Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС95 изнесува 67,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) изнесува 58,50 ден/лит. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС98, не се менува и останува 69,00 ден/лит.

Сподели

Последни новости

Најнова епизода

Актуелни цени на горивата

  • еуросупер 95 - 90.00 ден
  • еуросупер 98 - 92.00 ден
  • еуродизел Д5 - 90.00 ден
  • течен нафтен гас - 53.00 ден
  • метан - 161.50 ден

Сакате да добивате известувања?

Зачлени се на нашиот NEWSLETTER